Teknolojiler

Saldırı Tespit ve Önleme Sistemi

URL / İçerik Filtreleme ve Ağ Geçidi

URL filtreleme, kullanıcıların ağ veya diğer sistemler aracılığıyla web sayfalarına nasıl eriştiğini yapılandırmaya olanak tanıyan web güvenliğinin temel unsurlarından biridir Bu, belirli URL'lerin yüklenemeyecek şekilde engellenmesiyle gerçekleştirilir. URL filtreleme ayrıca kötü amaçlı web sayfalarını engelleyerek kötü amaçlı yazılım ve dolandırıcılık saldırılarını azaltmaya yardımcı olur ve uygunsuz içeriğe erişimi engeller. Şirketler, çalışanların şirket kaynaklarını — cihazlar, ağ bant genişliği vb. — olumsuz etkileyebilecek bir şekilde kullanmalarını önlemek için URL filtreleme uygularlar.

Haziran 4, 2024

URL filtreleme, belirli URL’lere erişimi izin veren veya kısıtlayan detaylı politikaların uygulanmasıyla çalışır. Politikalar, URL kategorileri, belirli kullanıcılar veya kullanıcı grupları, departmanlar, konumlar ve zaman aralıkları gibi birden fazla kriter temelinde oluşturulabilir.

Bir son kullanıcı herhangi bir URL’ye erişmeye çalıştığında, istek gerçek zamanlı olarak etkin URL filtreleme politikalarına karşı karşılaştırılır ve isteğin izin verilip verilmediği belirlenir. Erişim izin verildiyse, sayfa normal şekilde yüklenir. Erişim reddedildiyse, sayfa yüklenmesi engellenir ve kullanıcıya bloke bildirimi gösterilir.