IT Solution

Saldırı Tespit ve Önleme Sistemi

Ips tarafında Mcafee, TrendMicro, PaloAlto, Fortinet, Checkpoint gibi üreticiler başta olmak üzere danışmanlık ve destek vermekteyiz.

This is title

This is content

Hizmetlerimiz

What We Are Expart At Our Special Services.

This is description

image
  • Mimari Analiz ve Güvenli Mimari Danışmanlığı

Mimari analiz, kurumun bilgi teknolojisi altyapısının güvenilirliğini arttırmak için yapılır. Bu, ağ mimarisi, sunucu konfigürasyonları, güvenlik duvarları, güvenlik politikaları ve diğer bileşenlerin incelenmesini içerir.

Mimari analiz, kurumun karşılaşabileceği çeşitli tehditlerin belirlenmesini ve bu tehditlere karşı alınması gereken önlemlerin belirlenmesini sağlar. Bu, kötü niyetli saldırılar, doğal afetler veya insan hataları gibi çeşitli tehditleri içerebilir.

BT altyapısında yapılacak olan herhangi bir topolojik değişiklik, güvenlik açısından değerlendirilmelidir. Mimari analizler, kurumun altyapısındaki değişikliklere uyum sağlamak için gerekli güvenlik önlemlerini belirler.

Mimari analiz genellikle danışmanlık hizmetleri olarak sunulur. Bu hizmet kapsamında, kuruma, altyapılarının güvenlik açısından nasıl iyileştirilebileceği konusunda tavsiyeler verilir ve gerektiğinde teknik destek sağlanır.